تبلیغات
EsoteriC - من از دیار حبیبم نه از بلاد غریب
پنجشنبه 5 مهر 1386  08:09 ق.ظ    ویرایش: - -
توسط: فا طمه
نوع مطلب: جزیره ملکه ،

+7 اکتبر: راه پیمایی امسال روز قدس لندن.
اینم دو تا عکس از راه پیمایی پارسال:
+داریم روی پل وست-مینستر راه می رویم. همه مان خارجی هستیم و و هر کدامان از یک گوشه متفاوت کره زمین! روبه روی مان مجلس عوام و اعیان جزیره ملکه ایناس. هنگ کنگیه می گه:" تو این ساختمون چند صد ساله که دارن برای زندگی ادم ها و کشورها تصمیم می گیرن . تو این ساختمون قشنگ چه تصمیم های زشتی می گیرن. "
و من دارم به این ساختمان نگاه می کنم...و یادم می افتاد که در هفته دفاع مقدس هستیم........

رسیدیم به ایستگاه مترو. از پله ها پایین می روم. یهو یاد عباس و حاج کاظم اژانس شیشه ای می افتم.شاید چون می خواستند بیایند لندن. نمی دانم....
قطعه شهدا /شهید گمنام/ جانبازان/ مفقودالاثر/اسرا/خانواده شهید و....و من هیچی نمی فهمم...

---

تا حدودی می شناسمش.از خوجه های اثنی عشری هستند. بیش از نیمی از قران را حفظ است.تو بحث با سنی ها هم خیلی موفق بوده ان قدر که تا وقتی تو نمازخانه باشد سنی ها بحثی را برای زیر سوال بردن شیعه ها شروع نمی کنند. دو سالی بود عقد کرده بودند. خودش این جا و همسرش کانادا. درسش را ترم پیش تمام کرده بود و تابستان هم ازدواج کرد, به سبک خوجه ها در مسجد.
الان هم سوریه هستند و قرار است یک سالی ان جا زندگی کنند برای فراگرفتن زبان و ادبیات عرب. می گفت "باید" عربی را کامل بلد بود. قرار است بعدش برگردند لندن و 3-4 سالی این جا باشند. کار کنند و خرج زندگی شان را تامین کنند و هم این وسط روی فارسی شان هم کار کنند. البته الان هم فارسی را تا حدودی بلد است. ازش پرسیدم از روی علاقه به دنبال یادگیری فارسیه؟ جواب داد که قبل از علاقه برایش حکم تکلیف دارد. من هم اصلا متوجه حرفش نشده بودم. تکلیف؟ تا این که گفت خوش به حالت که فارسی بلدی. ان همه کتاب تخصصی و علمای بزرگ فعلی فارسی هستند. کاش می شد ان همه کتابی را که شما ها دست رسی دارین ما هم داشتیم. خلاصه می خواهد فارسی اش را هم کامل کند.چون به قول خودش زبان شیعیان است و حجم زیادی ازکتاب ها و علوم شیعی به فارسی است پس برای یک شیعه لازم است که فارسی بداند تا هم بتواند از منبع های مختلف استفاده کامل را ببرند و هم این که اگر بشود این کتاب ها را به زبان های دیگر هم ترجمه کنند تا برای همه شیعیان قابل استفاده باشد.
خلاصه قرار است بعد از ان 3-4 سال بروند مقصد بعدی. کجا؟ قم. هر دو می خواهند بروند حوزه و دروس حوزوی را بخوانند.و یک سالی هم مشهد در جوار امام رضا ع باشند. و بعد از اتمام این دوره برگردند و کار تبلیغ را شروع کنند. این را که گفت خیلی خوشحال شدم. چون مطمینم تو این کار هم موفق خواهد بود. و چه قدر به امثال این ها در جوامع غربی نیاز داریم.

امثال این ها برای کار تبلیغ خیلی خیلی بهتر هستند تا کسانی که مثلا از ایران می ایند. دلیلش هم واضح است. بزرگ شده همین جوامع هستند. با همه چیز این جامعه اشنایی دارند. نیاز همه قشر شیعه های خارج را می شناسند. می دانند اون جوان شیعه ای که الان دچار بی هویتی شده دنبال چیه . و تسلط به زبان انگلیسی هم خودش حسن بزرگی است که ایرانیان ندارند. نیاز شیعیان خارج را می دانند و هم این که به دلیل همان اشنایی با جامعه خیلی راحت تر میتوانند با غیر مسلمانان هم رابه با قرار کنند .

+خوجه ها: این ها اصالتا هندی هستند. اما چندین نسل قبلشان به کشورهای افریقای شمالی مهاجرت کردند (کنیا/تانزانیا/...) و بعد از ان جا به کانادا و امریکا و اروپا. کلا در غرب جامعه موفقی دارند. هم از نظر اکادمیک و هم شغلی . و یک خصلت خیلی خوبی که بینشان رایج است این است که در راه گسترش تشیع خیلی خرج می کنند . طبیعتا از پول جیب خودشان. خیلی از کارهای انجمن اهل بیت دانشگاه را هم دست بچه های خوجه است. کلاشیعیان موفق و فعالی هستند. همین چند ملیتی بودنشان باعث شده که هویت خودشان را در شیعه بودن بیشتر جستجو کنند و از این رو اصولا فعال تر هستند.

پ.ن: افطاری انجمن اسلامی(به ریاست وهابی ها) دانشگاهمان روز 19 رمضان است. مدام می گویند که حتما بیایید که بهترین افطاری تان خواهد بود. کلی تدارکات و برنامه های خوش و خرم هم گذاشته اند. بک روز به یاد ماندنی و خوش!ته دلم این حس را دارم که انتخاب این تاریخ بی دلیل نبوده...

   


نظرات()  
محمد معماریان
چهارشنبه 25 مهر 1386 01:10 ق.ظ
با سلام
مدتی قبل در مورد یک طرح برایتان کامنت گذاشته بودم که بفرستم تا بخوانید و نظر بدهید. آدرس ایمیلتان را نمی دانم. لطف کرده و یک ایمیل به من بزنید تا طرح را برایتان بفرستم.
پیشاپیش ممنونم
معماریان
باد صبا
جمعه 20 مهر 1386 09:10 ق.ظ
سلام.نماز و روزه هاتون قبول باشه. عیدتون هم مبارک.
مطالب جالبی بود در مورد خوجه های هند. یه تعدادیشون هم توی کویت و امارات هستند.هر جا هستند اهل تبلیغ برای فرهنگ تشیع هستند.
کاش از عکسها و فیلمهای راهپیمایی روز قدس لندن هم توی وبلاگتون میذاشتین.
موفق باشید و پیروز
یا علی
مریم
جمعه 20 مهر 1386 06:10 ق.ظ
گویا کلهم اینترنت و زیرمجموعه هایش را گذاشتی کنار.حالا حالا ها نباید دنبال اپدیت بود.نه؟ به هر حال سیر تکاملی خوبی را در پیش گرفتی.اول تلویزیون بعد اینترت و بعد؟؟؟
پیچک سر به هوا
پنجشنبه 19 مهر 1386 12:10 ب.ظ
سلام
این جا چه قدر سخت شده کامنت گذاشتن... این جوری کردین که کامنت نذاریم دیگه؟!!!!

.
.
.
هر از گاهی که می آم با ذوق و شوق می خونم تا بلکه سر در بیارم بیش تر از حال و هوای اسلام و مسلمونا تو اون جا....
.
.
.
نو به نو بجوشید الهی
آسمان
سه شنبه 17 مهر 1386 11:10 ق.ظ
سلام فاطمه جان.
تغییرات ایجاد کردی اینجا.
به روزم. خوشحال میشم نظرتو را جع به پست جدیدم بشنوم.
آسمان
سه شنبه 17 مهر 1386 11:10 ق.ظ
سلام فاطمه جان.
تغییرات ایجاد کردی اینجا.
به روزم. خوشحال میشم نظرتو را جع به پست جدیدم بشنوم.
من...
سه شنبه 17 مهر 1386 07:10 ق.ظ
سلام
کیف کردم ...شیعه واقعی بودنه که همت میخواد...
شاد باشید
التماس دعا
سفیر
پنجشنبه 12 مهر 1386 11:10 ق.ظ
سیستم جدید وبلاگت مبارکه فاطمه جان!
چقدر ازین پست خوشم اومد. خیلی خیلی.
ازون عکس هایی که گذاشتی هم که نگو!...چقدر حسرت خوردم...چقدر شما آزادین... خوش به حالت دختر...
خدا حافظ تو و دوستات باشه. برای من هم دعا کن.
mary
پنجشنبه 12 مهر 1386 07:10 ق.ظ
chera safhat ingadr gij konandas, 2ta link nazar dari adam hay mire on yeki , bad in tabligh zaye chera vasate post gozashtan!kolan inja yejorie! khastam ke gofte basham. ohhh dar zemn in safhe commentet pedaremo daravord nemizare rahat as english estefade konam
mary
پنجشنبه 12 مهر 1386 07:10 ق.ظ
chera safhat ingadr gij konandas, 2ta link nazar dari adam hay mire on yeki , bad in tabligh zaye chera vasate post gozashtan!kolan inja yejorie! khastam ke gofte basham. ohhh dar zemn in safhe commentet pedaremo daravord nemizare rahat as english estefade konam
فا طمه
یکشنبه 8 مهر 1386 07:09 ق.ظ
از اون جایی که لینک فوروارد نمیشه ، از این جا برین:https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/1419این را که ادد کنید به شما اجازه می دهد که با یک کلیک صفحه را به IE تبدیل کنید
فاطمه
یکشنبه 8 مهر 1386 05:09 ق.ظ
وبلاگم به روی نسخه جدید میهن بلاگ انتقال داده شده. اما گویا سیستم ارسال نظر با فایر فاکس هم خوانی ندارد. یعنی باکس ارسال نظر را نشان نمی دهد. از این رو باید از IE استفاده کنید.

برای فایرفاکسی ها هم احتمالا این را ادد کرده اید ولی با این حال:
این را که ادد کنید به شما اجازه می دهد که با یک کلیک صفحه را به IE تبدیل کنید و ان وقت این مشکل صفحه ارسال نظر میهن بلاگ هم با یک کلیک حل می شود.
دیاموند
شنبه 7 مهر 1386 03:09 ق.ظ
یك جایی ته دلم به تو و به آنها قبته می خوریم!! راستی قبته را با همین ق می خورند؟؟
آسمان
جمعه 6 مهر 1386 04:09 ق.ظ
در اقلیت بودن شیعیان در جایی مثل آنجا باعث نزدیكتر شدن و فعالتر شدنشون شده. و در اینجا به خاطر در دسترس بودن همه چیز خیلی راحت به نعمتهایی از دین كه در اختیار داریم بی توجهی میكنیم.
آسمونی باشی.

هاجر
جمعه 6 مهر 1386 08:09 ق.ظ
چقدر آدم نشاط پیدا می كند وقتی این شیعیان فعال را می بیند و چقدر مسئولیت ما ایرانی ها سنگین است. وقتی می بینم نه تنها امید شیعیان كه امید بسیاری از مسلمان ها به ایران است می ترسم. تا همین الان به بركت خون شهدا و زحمت جمعی از آدم های مخلص است كه مقاومت كرده ایم. می ترسم مدیون شویم فاطمه.

پروانه
جمعه 6 مهر 1386 02:09 ق.ظ
سلام فاطمه جان!
دشمنت شرمنده . اما دوست داشتم ببینمتان. راستش یکی از دوستان عزیز ایرانی ما را آرودند و رفتیم مجمع اسلامی. آقای انصاری.

راستی من هم خوجه ها را می شناسم . توی مسجد فرهام. 2 باری هم رفتیم آنجا. یک جورایی دوستشان دارم.

به امید دیدار
مریم
جمعه 6 مهر 1386 01:09 ق.ظ
عطش من گواه اتش توست......زندگی دوستت هم باید چیزی شبیه این باشد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

EsoteriC